Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. I u nas nie mogło zabraknąć tego rytuału. W holu szkoły tak, jak co roku, pojawiła się piękna, żywa choinka. Jednak tegoroczne wspólne ubieranie szkolnej choinki było naprawdę wyjątkowe. Niczym jedna wspólna rodzina, choinkę ubierali przedstawiciele: Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariatu, Pocztu Sztandarowego, Nauczyciele, Uczniowie i nawet św. Mikołaj.
A wszystko zadziało się bardzo spontanicznie. Bombki, zawieszki, gwiazdki, pierniki sprawiły, że świąteczne drzewko nabrało kolorów i wygląda uroczo. Dzięki niemu możemy poczuć już magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.