Szkolny Zestaw Podręczników w roku szkolnym 2024/2025
Podręczniki i ćwiczenia do:
- religii dla klas I-VIII
- języka niemieckiego dla klas I-VI
- WDŻ dla klas IV-VIII
rodzice nabywają we własnym zakresie. Poniżej lista.
Szkolny Zestaw Podręczników w roku szkolnym 2024/2025
Podręczniki i ćwiczenia do:
rodzice nabywają we własnym zakresie. Poniżej lista.
Do 15 lipca 2024 r. trwa nabór wniosków o przyznanie Stypendium w ramach XXV Edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Program skierowany jest do uczniów, którzy poprzez swoje aktywne działania w sferze naukowej, artystycznej lub sportowej osiągają znaczące sukcesy.
Nie czekaj ze swoim wnioskiem na ostatnią chwilę, pobierz formularz z naszej strony internetowej i złóż w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przy ul. T. Kościuszki 131.
Wniosek można złożyć w Biurze Obsługi na parterze budynku A lub w pokoju 438 na IV piętrze w budynku B, bądź przesłać pocztą na adres Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Decyduje data wpływu dokumentów do urzędu – nie data nadania na poczcie.
Formularz wniosku oraz szczegółowe informacje dotyczące Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego znajdziesz w tym miejscu:
Drodzy Uczniowie i Rodzice
Dziękujemy, Pierwsze kartki z wakacji już do nas dotarły. Ach, jakie piękne widoki. Łapcie te chwile, które dodają Wam skrzydeł.
A w szkole już zaczynamy tworzyć łańcuch Waszych wspaniałych widoków i przeżyć. Czekamy na więcej.
Pamiętajcie o zasadach bezpiecznego wypoczywania. Zachowujcie ostrożność i rozsądek gdziekolwiek jesteście.
Podziękowania i ceryfikat za udział w tegorocznej edycji programu Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie i ogromny wkład na rzecz edukacji wodnej.
Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie przyznany przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
12.07.2024 sekretariat szkoły pracuje do godziny 12.00
Rządowy program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na osiągany dochód.
Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia:
Nadszedł dzień, na który cała społeczność szkolna czekała z utęsknieniem - czas WAKACJI.
Jednak zanim powitaliśmy ten czas beztroski i zabawy, najpierw z ogromną radością wręczyliśmy, podczas uroczystego zakończenia, medale dla wszystkich uczniów klas I-III oraz wyróżnienia i nagrody dla uczniów klas IV-VII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, frekwencji, sporcie, wolontariacie, harcerstwie oraz dla uczniów nominowanych w kategoriach Osobowość Roku i Postęp Roku.
Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy każdego sukcesu - zarówno tego spektakularnego, ale także takiego, o którym wie tylko on i jego najbliźsi.
Życzymy wszystkim - uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanych i bezpiecznych wakacji.
Do zobaczenia!
Rodziców przyszłych pierwszoklasistów zapraszamy do zapoznania sie z przygotowaną listą "wyprawką pierwszoklasisty".
Link do wyprawki WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
Twierdza Srebrna Góra była celem wycieczki klasy 5C, 7A, 2A. Historyczna forteca, położona w malowniczej okolicy, fascynuje architekturą i bogatą historią. Warto zobaczyć umocnienia, podziemne korytarze i magazyny. Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra to jedna z tych atrakcji, które zapadają w pamięć na długo. Oprócz obowiazkowego spaceru po najciekawszych zakątkach twierdzy, uczniowie wzięli udział w grze fortecznej. Rywalizacja wymagała niebywałego sprytu, strategii, wiedzy i umiejętności. Na koniec była salwa z armaty oraz nagroda dla zwycięskiej drużyny.
12-14 czerwca 4c i 5b wzięła udział w 3-dniowym cyklu zajęć związanym z ekologią i ochroną przyrody w Krośnicach. Uczniowie realizowali zajęcia w nowocześnie wyposażonych salach i w terenie, na ścieżkach edukacyjnych, wiodących przez najciekawsze miejsca Doliny Baryczy w sąsiedztwie kilku rezerwatów przyrody.Dodatkowo doskonalili wytrwałość i umiejętności społeczne w grupie.Wrócili do domu zmęczeni, ale i zadowoleni, gdyż nie zabrakło atrakcji wzbogacających ich dzień.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas I-VII odbędzie się w dniu 21 czerwca 2024 r. o godzinie 8.00.
Na uroczyste zakończenie klasy ósmej zapraszamy w czwartek 20 czerwca 2024 r. o godzinie 9.00.
W czwartek 13 czerwca odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Lekkoatletycznych Zawodach Klas 1-4. Uczniowie z klas trzecich w składzie:
Barbara Anklewicz, Szymon Szymończyk, Natalia Pękala, Stanisław Ślifirz, Zosia Chomiuk, Julia Kostera, Wiktor Wełnicki, Tomasz Wargocki, Stanisław Taniszewski, Antonina Włodarz rywalizowali ze szkołami strefy Wrocławskiej w trzech konkurencjach Lekkoatletycznych: biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W strefie Wrocławskiej nasza szkoła zajęła VIII miejsce. Uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Trzeci rok z rzędu nasza szkoła uczestniczy w konkursie Pho3nix Active School, który jest dedykowany dla szkół podstawowych pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Od 29 maja podjęliśmy działania mające na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Szkolnych Zawodach w Trójboju Lekkoatletycznym w trakcie, których rywalizowali w trzech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal I biegu na 60 m. Odbył się również Turniej w Dwa Ognie, w czasie którego uczniowie prezentowali wysoki poziom umiejętności sportowych. Uczniowie klasy 3a nabyli umiejętność tańca z szarfami, który mogli zaprezentować na Szkolnej Gali Talentów. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności koszykarskie i piłkarskie w klasowych rozgrywkach. Ostatnim etapem naszego Pho3nix-owego projektu był bieg ze zniczem olimpijskim dookoła szkolnych obiektów sportowych.
10.06.2024 odbyliśmy naszą ostatnią podróż w ramach rowerowych warsztatów geograficzno - krajoznawczych. Trasa znów się nam wydłużyła. Tym razem pokonaliśmy 31,5 km poruszając się po drogach asfaltowych i polnych. Odwiedziliśmy Nową Wieś Kącką, Szymanów, Milin, Proszkowice i Mietków.
Dzielnie pokonywaliśmy wzniesienia i zjazdy. Chociaż mieszkamy na Nizinie Śląskiej pagórków tu nie brakuje. Jadąc obserwowaliśmy zmieniający się krajobraz i poznawaliśmy lokalne atrakcje. Na postojach uzupełnialiśmy stracone kalorie i doskonaliliśmy umiejętności posługiwania się mapą. Potrafimy zorientować mapę, wyznaczyć kierunki geograficzne, odnaleźć się w terenie i odszukać interesujące nas obiekty. Nie obeszło się też bez przygód takich jak “ atak” ślimaka czy uszkodzona opona. Ze wszystkim się jednak uporaliśmy. Wróciliśmy cało, z pakietem nowych wrażeń i doświadczeń.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia na trasach.
Sztandar Szkolny dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski - Narodu - Ziemi, symbolem Małej Ojczyzny (...) Uczestnictwo w Poczcie Sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole - jak czytamy w Ceremoniale Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich. Uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego, reprezentują naszą szkołę, biorąc udział w różnych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych.
Jedną z ostatnich, w jakiej reprezentowali społeczność szkolną, była ta związana ze Świętem Narodowym Trzeciego Maja. Uczestniczyli zarówno w szkolnej uroczystości jak i w gminnych obchodach Święta w kościele parafialnym p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich i na grodzisku przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w naszym mieście.
Wraz z opiekunami Pocztu Sztandarowego - panią Małgorzatą Dragon i panią Justyną Borowską dnia 6 maja br. odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. kardynała Bolesława Kominka i wzięli udział w Szkoleniu Pocztów Sztandarowych z zasad Ceremoniału Wojskowego, przeprowadzonego przez ks. mjr dr Krzysztofa Deję, dyrektora Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie.
Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia:
– sztandar w tradycji narodowej
– wychowanie patriotyczne w kształtowaniu postaw współczesnej młodzieży
– ceremoniał szkolny – omówienie wprowadzonych zmian i propozycje rozwiązań
– zachowanie Pocztu Sztandarowego w czasie uroczystości państwowych, szkolnych
i patriotyczno-religijnych.
Ks. mjr dr Krzysztof Deja wraz z żołnierzami z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz kadetami przeprowadzili trening praktyczny, podczas którego uczniowie ćwiczyli podstawowe chwyty sztandaru, a także postawy, wystąpienie, marsz, zwroty, zatrzymanie i zmiany szyku Pocztu Sztandarowego w czasie uroczystości przewidzianych Ceremoniałem. Jest to niezwykle cenne doświadczenie, które w sposób praktyczny wesprze opiekunów i członków Pocztu Sztandarowego w pełnieniu powierzonych im obowiązków.
Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 24 kwietnia br. w skład Pocztu Sztandarowego w roku szkolnym 2024/2025 będą wchodzić:
skład I
1. Michał Ziemiński
2. Mila Adamczak
3. Sandra Kondryc
skład II
1. Antoni Zachara
2. Agata Drobnik
3. Amelia Okońska
Nowy Poczet Sztandarowy 20 czerwca przejmie Sztandar Szkoły oraz insygnia z rąk ustępujących członków Pocztu i oficjalnie zaprezentuje się w dniu zakończenia roku szkolnego 2023/2024 na uroczystym apelu 21 czerwca br.
Powered by aSc EduPage